Publikováno 1. 3. 2024
Autor:
Tomáš
Obert

V pátek dne 23. 2. ve školní posilovně ZŠ Žacléř proběhla další sportovní akce zahrnutá do projektu „Pohár o nejvšestrannějšího sportovce školy“, silový trojboj. Tato akce je zachována již od dob projektu „Česko-polská mládež sportuje“, díky kterému jsme získali mimo jiné i velkou část vybavení této posilovny.

Celá soutěž byla rozdělena do čtyř kategorií: mladší dívky, starší dívky, mladší chlapci a starší chlapci druhého stupně. Chlapci si změřili síly ve třech disciplínách: benchpress (tlak s činkou na lavičce vleže), kde zvedali polovinu své vlastní váhy, shyby na hrazdě a přítahy nohou ke hrazdě. Dívky naproti tomu měly tyto disciplíny: kliky (starší zvedali 1/3 své váhy na benchpressu), trojskok a sed-leh na jednu minutu.

V benchpressu padnul školní rekord, žák 8. A Lukas Strauch dokázal polovinu své vlastní váhy zvednout 47x a zároveň vyhrál ve své kategorii. Nejlepší ve shybech a přítazích nohou ke hrazdě byl žák 9. A Albert Csicsó, který dokázal udělat 12 shybů a 9 přítahů ke hrazdě.

Dívkám dělaly největší obtíže chlapecké kliky, na které většina z nich nebyla zvyklá. Nejvyšší počet 32 kliků zvládla žákyně 9. A Zuzana Luková. V trojskoku a sed-lehu byla nejlepší Veronika Musilová (7. B), která skočila celkem 633 cm (nový školní rekord) a udělala 47 sed-lehů za minutu.

Účastníci si tak prověřili síly středu těla, břicha, zad, hrudníku, paží a mohli je porovnat s ostatními vrstevníky.

Výsledky:

Mladší dívky: 1. místo Musilová Veronika (7. B), 2. místo Horáčková Viktorie (6. A), 3. místo Laštovková Martina (7. A).

Starší dívky: 1. místo Luková Zuzana (9. A), 2. místo Zárečná Elen (8. A), 3. místo Kopřivová Iva (8. A)

Mladší chlapci: 1. místo Vach Matyáš (7. A), 2. místo Demuth Matyáš (7. B), 3. Místo Jareš Zdeněk (7. B).

Starší chlapci: 1. místo Strauch Lukas (8. A), 2. místo Csicsó Albert (9. A), 3. místo Řehák Jindřich (9. A).