Publikováno 17. 4. 2023
Autor:
Tomáš
Obert

V úterý dne 4. 4. se v naší tělocvičně ZŠ Žacléř uskutečnila oblíbená soutěž ve skoku vysokém – Velikonoční laťka. Na sportovní akci byla také pozvána ZŠ Bernartice. Základní výška laťky se stanovila na 90 cm a zvyšovala se po 5 cm. Žáci měli na přeskok jednotlivých výšek maximálně tři pokusy a mohli si vybrat mezi dvěma technikami skoku - nůžky a flop. Soutěže se zúčastnilo celkem 46 žáků ze Žacléře a Bernartic.

Kategorii mladších dívek nakonec vyhrála Anna Kovářová z Bernartic, která přeskočila laťku vysokou 125 cm. V mladších chlapcích zazářil Marek Muňoz ze 7. A, který skočil 140 cm. V kategorii starších dívek pokořily Simona Vacková a Sára Businská z 9. A společně výšku 130 cm a skončily tak na 1. a 2. místě. Ve starších chlapcích měl jasně navrch žák z Bernartic Matyáš Staněk, který s přehledem zvítězil a přeskočil laťku vysokou 160 cm. Rekordy školy se však ani letos nepřepisovaly. Výsledky z Velikonoční laťky se zúčastněným žákům ZŠ Žacléř připočítali do tabulky bodů soutěže „Pohár o nejvšestrannějšího sportovce školy“.

Všem účastníkům děkujeme za účast a gratulujeme ke skvělým sportovním výsledkům.