ZŠ ŽACLÉŘ

Lyžařský kurz 8. A

Publikováno 13. 4. 2023
Autor: 
Tomáš
Obert

V březnu se uskutečnil lyžařský kurz 8. A, který trval šest dní, od 19.3 do 24.3. Byli jsme ubytováni na Kábrtově chatě na samém vrcholku Černé hory.

Kurzu se zúčastnilo 14 dětí, na které dohlíželi tři učitelé (Mgr. Tomáš Obert, Mgr. Michaela Minaříková a Mgr. Radovan Vlček), a o stravování se staraly dvě kuchařky (paní Eva Poláčková a Ilona Vorlová), kterým moc děkujeme za výborná jídla.

První den jsme se seznamovali s prostředím a také s pravidly na svahu. Poté se každý večer hrály společenské hry. Další den ráno jsme se rozdělili na dvě lyžařské skupiny - začátečníky a pokročilé. Začátečníci se začali učit stát na lyžích, pohybovat se na nich a také lyžovat. Pokročilí většinou jezdili na větších svazích a za pomocí učitelů zdokonalovali svou jízdu. V poledne jsme se vždy vraceli na oběd. Odpoledne jsme šli opět lyžovat. Po večeři bylo chvíli volno až do 20:00, poté začínal program vymyšlený učiteli tudíž společenské a intelektuální hry, kterými jsme se bavili až do večerky ve 22:00. Navzdory předešlé nepříznivé předpovědi počasí bylo nakonec hezky a celá naše třída si kurz naplno užila.

                                                                                              Daniel Rychlink (žák 8. A)

VŠECHNY AKTUALITY

NAŠI PARTNEŘI

© 2024 Základní škola, Žacléř, okres Trutnov | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů