ZŠ ŽACLÉŘ

Velikonoční soutěž v mrtvém tahu

Publikováno 17. 4. 2023
Autor: 
Tomáš
Obert

V pondělí 17. 4. se v rámci fitness kroužku ve školní posilovně uskutečnila silová soutěž v mrtvém tahu. Soutěže se zúčastnilo celkem 12 silových nadšenců z naší školy. Mrtvý tah patří mezi základní silové cviky a zatěžuje svaly téměř celého těla, hlavně zad a nohou. Napomáhá také správnému držení těla. Počáteční pozice u mrtvého tahu je v podřepu, činka se svírá v natažených rukou. V konečné fázi jsou nohy propnuté a trup vzpřímený.

Soutěžící měli po rozcvičení celkem 3 pokusy na to, aby zvedli svou maximální váhu (stejně jako u vzpírání a silového trojboje), přičemž se konečné hodnocení přepočítávalo podle tělesné váhy.

V kategorii chlapců vyhrál žák 7. A Lukas Strauch, který na mrtvý tah vytáhnul 110 kg (174% vlastní tělesné hmotnosti). Nejvyšší váhu zvednul však Albert Csicsó (8. A), kterému se podařilo vytáhnout rekordních 112,5 kg. V kategorii dívek zvítězila Magdaléna Pšornová z 8. A, která zvedla na dívku neuvěřitelných 100 kg.

Členové fitness kroužku si soutěž užili a už se těší na další silové zápolení, které proběhne příští školní rok před Vánoci a bude se jednat o bench-press.

VŠECHNY AKTUALITY

NAŠI PARTNEŘI

© 2024 Základní škola, Žacléř, okres Trutnov | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů