ZŠ ŽACLÉŘ

Vánoční akce druhého stupně

Publikováno 4. 1. 2023
Autor: 
Tomáš
Obert

V pondělí 19. 12. se ve školní posilovně odehrála soutěž ve vánočním benchpressu, kde mezi sebou žáci soupeřili o to, kdo zvedne nejvyšší váhu v tlaku na lavičce. V kategorii dívek vyhrála Magdaléna Pšornová (9. A), která zvedla 32,5 kg a v kategorii chlapců Jan Palounek (8. A), který při tělesné váze 73,5 kg dokázal zvednout 80 kg.

V úterý dne 20. 12. se v tělocvičnách naší školy odehrál vánoční turnaj ve florbalu chlapců a přehazované dívek. Turnaje se zúčastnilo celkem 65 žáků. Ve florbalovém turnaji si proti sobě zahrálo 5 týmů, z nichž nejlepší byli „Popeláři“ ve složení: Jan Kluh, Sébastien Černý, Matyáš Herman a Ota hledík. Tito chlapci hráli proti ostatním celý turnaj dokonce v oslabení. Zároveň se Jan Kluh stal nejlepším střelcem a Matyáš Herman nejlepším brankářem. Velké poděkování patří Danielu Rychlinkovi (8. A), Magdaléně Pšornové (9. A) a Lukáši Dvořákovi (9. B), kteří se střídali v roli rozhodčího.

V přehazované si proti sobě zahrálo také 5 družstev, z nichž po dodatečném rozhodujícím zápase vyhrály „Thanosové“ ve složení: Kristýna Durtusová, Petra Ticháčková, Kateřina Musilová, Samantha Čížkovská, Andrea Rychlinková a Kateřina Musilová. Sportovní den si všichni náležitě užili a už se těší na další sportovní klání.

S rokem 2022 se žáci druhého stupně rozloučili besídkami s třídními učiteli a vánoční diskotékou. Děkujeme V. a J. Petružálkovým, kteří zařídili skvělou zábavu, děkujeme i firmě Gemec-Union a.s. zastoupenou Ing. L. Vítem a provozní paní R. Pospíšilové za realizaci této a všech předchozích akcí v Kulturním domě, jehož prostory jsme pro školní akce mohli mnohokrát využít.

VŠECHNY AKTUALITY

NAŠI PARTNEŘI

© 2024 Základní škola, Žacléř, okres Trutnov | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů