ZŠ ŽACLÉŘ

5. třída - KURZ PRVNÍ POMOCI na SZŠ v Trutnově

Publikováno 19. 6. 2023
Autor: 
Dominika
Nováková

Na 2. června jsme se všichni moc těšili. Také jsme byli zvědaví, co nás čeká. A dočkali jsme se.

Hned ráno jsme vyrazili linkovým autobusem do Trutnova na Střední zdravotnickou školu, kde na nás již netrpělivě čekal celý tým učitelů, zdravotníků i místních studentů, aby nás zasvětili do tajů lidského těla, záchrany života, první pomoci a resuscitace. Na naši návštěvu se všichni bedlivě připravovali, aby nic neponechali náhodě. Nejprve na nás čekala třída plná velice zajímavých pomůcek a modelů orgánových soustav lidského těla, ke kterým nám podali poutavý výklad studenti zdravotnického lycea pod vedením paní učitelky Radové.

Poté se nás ujala paní učitelka Kotyková s týmem studentů z lycea i oboru zdravotní sestra, kteří se ujali praktického nácviku první pomoci při různých typech zranění, přivolání záchranné služby, resuscitace, dlahování, obvazování, atd.

Vše jsme si mohli sami vyzkoušet a nacvičit, což bylo velmi atraktivní. Čas utíkal rychle a přesto, že bychom měli ještě spoustu otázek a vydrželi bychom ve škole dlouho, museli jsme se pomalu rozloučit. Na závěr nás ještě studenti provedli školou, pronikli jsme do zákulisí odborných učeben, prohlédli si akvárium na chodbě a vyslechli si krásný „klavírní koncert“ v podání nadaného studenta školy. Právě si zpříjemňoval svým hraním přestávku.

Za krásné a velmi užitečné dopoledne jsme poděkovali všem, kteří nám kurz připravili a věnovali se nám, rozloučili jsme se a uháněli jsme zpět na autobus do Žacléře.

Celý den jsme si společně skvěle užili.

Dominika Nováková a třída 5. A

VŠECHNY AKTUALITY

NAŠI PARTNEŘI

© 2024 Základní škola, Žacléř, okres Trutnov | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů