Publikováno 1. 3. 2024
Autor:
Tomáš
Obert

Ve čtvrtek dne 29. 2. se starší žáci ze ZŠ Žacléř zúčastnili okresního kola v halové kopané, které se konalo v Hostinném. V turnaji hrálo celkem 10 týmů z celého trutnovského okresu. Naše družstvo bylo složené ze žáků 8. a 9. ročníku (Černý Sébastien, Švadlák Jiří, Strauch Lukas, Mikolajczyk Matyáš, Antoš Matyáš, Tsubera Maksim a Mirga Alex). První zápas jsme odehráli se ZŠ Bernartice, kde se nám podařilo střelit gól hned v prvních minutách zápasu. Konečné skóre však nakonec skončilo remízou 2 : 2. Dále jsme opět remízovali i se žáky z Rudníku. Nejtěžším soupeřem skupiny byla ZŠ Mládežnická Trutnov, proti které se nám opět v prvních minutách podařilo střelit branku. Soupeři si to však nenechali dlouho líbit a ztrestali nás skórem 5 : 1. Poslední zápas skupiny jsme odehráli se ZŠ Karla Klíče Hostinné, který skončil konečně vítězstvím 1 : 0. S pěti body jsme ale skončili na třetím místě ve skupině a nepostoupili do semifinále. Žáci si však turnaj skvěle užili a už teď se těší na další sportovní zápolení.