ZŠ ŽACLÉŘ

Školní výlet 8. A byla "Pecka"

Publikováno 19. 6. 2023
Autor: 
Tomáš
Obert

Ve dnech 14. 6. – 16. 6. se třída 8. A spolu s třídním učitelem Tomášem Obertem a paní učitelkou Veronikou Krejčí zúčastnila školního výletu na Pecce. Dobrodružství začalo hned první den, kdy jsme museli dojít 4 km od autobusu do rekreačního areálu. Jenže polní cesta, po které jsme se rozhodli jít, byla slepá. Přes cestu vedl elektrický ohradník. Vracet se nám nechtělo, a proto jsme se rozhodli projít mimo cestu lesem a napojit se na jinou stezku. Tím jsme si cestu k ubytování prodloužili o 2 km. Nicméně jsme se do našeho areálu s ubytováním všichni v pořádku dostali a stihli jsme to ještě před obědem. Po jídle jsme využili zdejší sportoviště a zahráli si míčové hry. Poté jsme se rozhodli navštívit nedaleké koupaliště. Voda byla studená, ale i tak se skoro všichni vykoupali.

Druhý den po snídani se žáci zúčastnili připraveného orientačního běhu, který měřil 5 km. Nejrychlejší Sébastien Černý ho zaběhnul za 32 min a v kategorii dívek Natálie Schubertová za 35 min. Ne každý zvládnul kontrolní body podle mapy najít, ale důležité bylo, že se všichni vrátili. Odpoledne jsme měli zarezervovanou prohlídku na hradě Pecka. Bohužel nás po cestě stihnul prudký déšť, a tak nám nezbylo nic jiného, než prohlídku odvolat a promočení se vrátit zpět do chatek. Součástí areálu byla i společenská místnost, kde jsme si po večeři zahráli několik zábavných kolektivních her.

V pátek po snídani už jsme museli chatky vyklidit, rozloučit se s kempem a vyrazit zpět na autobus, tentokrát už jen 2 km do nedalekého městyse Pecka. Výlet si všichni náramně užili a už teď se těší do posledního ročníku na rafty.

VŠECHNY AKTUALITY

NAŠI PARTNEŘI

© 2024 Základní škola, Žacléř, okres Trutnov | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů