ZŠ ŽACLÉŘ

Exkurze Hradec Králové

Publikováno 15. 4. 2024
Autor: 
Dagmar
Sokolová

V pátek 5. dubna jsme se s žáky 5. ročníku  vypravili na exkurzi Do Hradce Králové, kde se nachází v soukromé vile největší sladkovodní akvárium.

Obří akvárium je se svými 130 tisíci litry největším sladkovodním akváriem v České republice. Svým návštěvníkům představuje tropické ryby a rostliny Jižní a Střední Ameriky.

Nahoru po schodech jsme se nejdříve dostali do prostoru nad tímto obrovským akváriem, kde je až 90% vlhkost udržovaná díky umělé mlze a deštíkům. Jsou zde rozmanité druhy orchidejí, bromelií a jiných tropických rostlin. Z tohoto tropického pralesa jsme seshora pozorovali akvárium plné ryb. Když jsme se dostatečně pokochaly pohledem, pokračovali jsme po schodech dolů do tunelu ze speciálního akrylátového skla o tloušťce 6,5 cm. Zde kolem nás pluly  shora i ze stran ve sladké vodě jihoamerické a středoamerické ryby. Na dně byli i rejnoci. Když jsme se dostatečně vynadívali na tu nádheru, která nás obklopovala, a zakoupili nějaké suvenýry ve zdejším obchůdku, vystoupali jsme po venkovních schodech do 2 patra, kde nás mile překvapila další akvária. Tato místnost plnila zároveň funkci promítací a zde jsme zhlédli dokument ze života jihoamerických domorodců.  Poté jsme opustili amazonský svět, který zde vybudoval cestovatel David Šmeral a vydali jsme se za dalším dobrodružstvím do Přírodovědného centra, které se nachází hned vedle Obřího akvária. Je to taková mini ZOO v prostorách základní školy. Zde na nás čekali křečci a morčata, řada ještěrů, hadů, opice a mnoho dalších druhů zvířat. Například z ještěrů jsme zde spatřili varany, agamy a leguány, z hadů nechybí krajty a hroznýši, chovají se zde také opice kosmani, tamaríni a mnoho dalších druhů zvířat.

A jelikož nám počasí přálo, zakončili jsme exkurzi procházkou kolem řeky Labe. Domů jsme se vrátili plni neočekávaných zážitků.

VŠECHNY AKTUALITY

NAŠI PARTNEŘI

© 2024 Základní škola, Žacléř, okres Trutnov | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů