ZŠ ŽACLÉŘ

Sportovní kurz Malá Skála

Publikováno 9. 6. 2023
Autor: 
Tomáš
Obert

V pondělí 22. 5. vyrazili žáci devátých tříd na sportovní kurz Malá Skála. Hlavní učitel, který s námi vyrazil, byl p. učitel T. Obert. Dále s námi vyrazila naše třídní paní učitelka M. Minaříková. Na Malou skálu jsme se dostali vlakem, cesta byla příjemná, i když jsme měli dva přestupy. Sraz byl na vlakovém nádraží v Trutnově v 7:55. Hned po příjezdu do autokempu Ostrov jsme si postavili stany a porozhlédli se po okolí.

Po odpočinku jsme vyrazili na první pěší výlet. Nejdříve jsme došli na vyhlídku, poté na skalní hrad Vranov. Tam jsme si koupili nějaké studené pití a šli hrad projít. Po návratu do kempu jsme využili hezkého počasí a vykoupali se ve studené řece Jizeře. Večer se hrály míčové hry. Noci byly chladné, ale nějak jsme to zvládli, nejsme přeci z cukru. V úterý nás čekala jízda na kánoích. Rozdělili jsme se do dvojic a vyrazili. Hned na začátku nás čekal menší jez, který jsme ale všichni zvládli. Jeli jsme po Jizeře, než jsme dorazili do restaurace „Zrcadlová koza“. Počasí moc nepřálo, ale dali nám teplý čaj, takže jsme se zahřáli a jeli dál. Po konci trasy nás čekaly koloběžky, kterými jsme dojeli zpět do kempu. Odpoledne jsme měli ještě rezervovaný lanový park, kde jsme museli zdolávat nejrůznější překážky.

Ve středu nás čekal orientační běh, kterého jsme se obávali, ale nakonec jsme ho zvládli všichni. Po orienťáku byl zasloužený odpočinek. Odpoledne byla v plánu pěší túra do skalního bludiště v Suchých skalách. Večer jsme rozdělali táborový oheň, hráli hry a opékali buřty. Ve čtvrtek nás čekali rafty. Tentokrát počasí bylo o dost lepší. Jako v úterý jsme udělali zastávku v Zrcadlové koze, kde jsme se občerstvili a jeli zase dál do Dolánek. Zpět na Malou Skálu jsme šli tentokrát pěšky přes Drábské světničky. Po cestě se k nám připojil místní psík Harry, který se s námi vydal až do kempu. Naštěstí si pro něj po nějaké době strávené s námi přišel jeho majitel. Večer nás čekala stezka odvahy. Které se opět ujmul pan učitel Obert. Stezku jsme zvládli a pan učitel si to podle nás užil nejvíce. Byl ve svém živlu.

Ráno v pátek už byl den odjezdu, takže jsme si po snídani zabalili věci, stany a rozloučili se s paní učitelkou, která jela napřed se zavazadly. Ve vlaku do Trutnova většina z nás usnula. V Trutnově už nás čekali rodiče i paní učitelka se zavazadly. Naposledy jsem se rozloučili, a vyrazili domů. Výlet byl moc vydařený a všichni si ho moc užili. Děkujeme za skvělý zážitek!

                                                                                                                                Samantha Čížkovská (9. A)

VŠECHNY AKTUALITY

NAŠI PARTNEŘI

© 2024 Základní škola, Žacléř, okres Trutnov | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů