ZŠ ŽACLÉŘ

Páťáci na exkurzi v Praze

Publikováno 19. 6. 2023
Autor: 
Dominika
Nováková

Je červen, měsíc výletů. I naši páťáci už se nemohli dočkat, až společně vyrazí poznávat krásy našeho hlavního města. Hned v pondělí 5. června ne a ne dospat, aby nepropásli brzký odjezd našeho autobusu. Cesta uběhla jako voda, ani jsme se nenadáli a byli jsme na Černém Mostě. Rozloučili jsme se na nějakou dobu s naším panem řidičem, a s očekáváním se vrhli do víru velkoměsta. Průvodkyní nám byla paní učitelka Jakubčíková.

Nastoupili jsme do metra a užívali si atmosféru. Čekala na nás spousta úžasných míst, památek a krás Prahy. Eskalátory nás vyvezly přímo do historického centra. Odtud jsme putovali okolo Národního divadla pěšky k lanovce na Petřín. Museli jsme si sice vystát frontu, ale ta jízda za to stála. Většina odvážných pak vystoupala až na samotný vrchol rozhledny prohlédnout si Prahu z ptačí perspektivy. Poté jsme se šli procházet zrcadlovým bludištěm a dlouho jsme se společně smáli našim obrazům v zrcadlovém sále. Dál nás čekala prohlídka Hradčan i svatovítské katedrály. Nemohli jsme si nechat ujít ani ceremoniál výměny hradní stráže. Procházku přes Karlův most jsme zakončili na Staroměstském náměstí. Orloj se právě chystal odbíjet druhou hodinu odpolední, na to jsme se také moc těšili. Závěrečný hodinový rozchod za utracením našich úspor zakončil naše pražské toulky. Nevadil nám ani mírný deštík, který se spustil, snad jen jediným zklamáním byla vývěska na dveřích KFC: „Z technických důvodů zavřeno!“.  Ještě projížďka metrem zpět na Černý Most a pak už jen odpočinek a sdílení zážitků v autobuse.

Pro někoho byla návštěva Prahy první, jiní již věděli, co je čeká, všichni jsme se ale shodli, že máme krásné hlavní město, které opravdu stojí za návštěvu. Budeme se sem rádi vracet, protože k vidění je toho tam ještě mnoho☺.

Za 5. A Dominika Nováková

VŠECHNY AKTUALITY

NAŠI PARTNEŘI

© 2024 Základní škola, Žacléř, okres Trutnov | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů