ZŠ ŽACLÉŘ

Sportovní kurz 9. A

Publikováno 17. 6. 2024
Autor: 
Tomáš
Obert

V pondělí 3. 6. vyrazili žáci devátých tříd s p. učitelem Obertem a p. učitelkou Krejčí vlakem na sportovní kurz, který probíhal na Malé Skále.

První den po příjezdu do autokempu Ostrov, kde jsme celý týden spali, si všichni postavili stany. Po obědě proběhla hra šipkovaná, kterou připravila paní učitelka Krejčí s několika dívkami. V průběhu hry museli žáci plnit několik úkolů, jako například smočit se v řece, složit báseň nebo sehnat vejce, rýži a sirky. Hra byla velmi zábavná. Po návratu do kempu jsme využili hezkého počasí a vykoupali se ve studené řece Jizeře. Večer se hrál plážový volejbal a přehazovaná.

V úterý jsme měli zamluvenou plavbu na kánoích. Rozdělili jsme se do dvojic a vyrazili. Hned na začátku nás čekal menší jez, který ale všichni zvládli. Pluli jsme po Jizeře až do Dolánků u Turnova a po cestě jsme se zastavili v hostinci „Zrcadlová koza“, kde se všichni občerstvili. Zpět do kempu jsme se vraceli na koloběžkách.

Ve středu nás čekala plavba na raftech. Stejně jako v úterý jsme udělali zastávku u Zrcadlové kozy, kde jsme se občerstvili a jeli zase dál do Dolánek. Zpět na Malou Skálu jsme šli tentokrát pěšky. Cesta vedla přes zámek Hrubá Skála a skalní městečko Drábské světničky.

Ve čtvrtek byla v plánu pěší turistika na dva místní hrady – Skalní hrad Vranov, který se tyčí nad Malou Skálou a nedaleký pohádkový hrad Frýdštejn. Každý večer jsme rozdělávali táborový oheň, hráli míčové hry a opékali buřty, chléb a marshmelouny. Poslední večer nás ještě čekala stezka odvahy, která byla připravena u vchodu do Suchých skal. Stezku všichni úspěšně zvládli.

V pátek ráno už byl den odjezdu, takže jsme si po snídani zabalili věci, stany, rozloučili se s Malou Skálou a šli na vlak. Výlet byl moc vydařený a všichni na společné zážitky budou ještě dlouho vzpomínat.

VŠECHNY AKTUALITY

NAŠI PARTNEŘI

© 2024 Základní škola, Žacléř, okres Trutnov | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů