ZŠ ŽACLÉŘ

Sportovní projekt „Česko-polská mládež sportuje“

Publikováno 29. 6. 2021
Autor: 
Tomáš
Obert

Na základní škole v Žacléři byl vytvořen nový sportovní projekt ve spolupráci s naší polskou, partnerskou školou v Lubawce, zaměřený tentokrát na aktivity v malé tělocvičně. Mezinárodní projekt nese název „Česko-polská mládež sportuje“ a je určený pro starší žáky. Díky projektu získala naše malá tělocvična celkovou rekonstrukci (nová podlaha, oprava obložení, stropu a výmalba) a také nové vybavení.

Ve středu 23. 6. 2021 došlo k setkání obou partnerů na žacléřské základní škole, kde se upřesnily termíny šesti sportovních akcí:

Silový trojboj by měl proběhnout 10. 9. 2021. Zde se rozdělí kategorie chlapců a děvčat, přičemž chlapci budou soutěžit v benchpressu (tlak s činkou na lavičce, kde bude rozhodovat nejvícekrát zvednutá polovina své vlastní váhy), ve shybech na hrazdě a přítazích nohou ke hrazdě. Dívky naproti tomu budou dělat kliky, trojskok a prkno (plank).

Následovat budou závody ve šplhu po tyči (24. 9.), zápas ve vybíjené a přehazované (8. 10.), sportovní víceboj (hod na koš, skok z místa, člunkový běh, skok přes švihadlo), který proběhne 22. 10., překážková dráha (5. 11.) a nakonec gymnastika (19. 11.), kde si žáci obou škol změří síly v sestavě na hrazdě (výmyk, podmet, vis střemhlav), v přeskoku (roznožka a skrčka), v sestavě na kruzích a prostné (sestava z kotoulů, hvězdy a stoje na hlavě).

Všichni se na společnou spolupráci moc těšíme a přejeme žákům co nejlepší sportovní výsledky a zážitky.

                                                                                                                      Mgr. Tomáš Obert

VŠECHNY AKTUALITY

NAŠI PARTNEŘI

© 2024 Základní škola, Žacléř, okres Trutnov | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů