V letošním školním roce jsme se s žáky 2. stupně opět pustili do projektového cyklu Po stopách J. A. Komenského. Tento projekt dává žákům jedinečnou možnost propojit teorii s praxí, nahlédnout do regionální historie a navštívit významná místa, která formovala život na Žacléřsku.
Každý ročník se na minulost podíval z trochu jiné perspektivy a zaměřil se na jiné historické období:
Všechno úsilí, badatelská činnost a zpracovávání materiálů vyvrcholily na žákovské konferenci. Zástupci jednotlivých ročníků se postavili před své spolužáky a učitele, aby výsledky svého učení prezentovali.
Všem žákům děkujeme za jejich nasazení a odvahu prezentovat svou práci.
Ohlasy žáků na konferenci:
„Zaujalo mě, že se na tomto projektu pracovalo ve více třídách… Viděla jsem, jak se dá prezentovat vtipným způsobem a o dost zajímavějším… Vystoupila bych znova, teď už se bát mikrofonu nebudu.“
T. Boledovič, 8. A
„Moc bych chtěla zase vystoupit znovu, byla to zábava a nová zkušenost mluvit a stát před celým druhým stupněm.“
I. Prokopcová, 8. A
„Naučila jsem se lépe prezentovat, už z toho nemám tak velký strach.“
K. Petrovická, 9. B
„Nejvíc mě zaujali šesťáci, protože si myslím, že jejich divadlo bylo mnohem originálnější než ostatní prezentace… cením všechny, kteří tam vystoupili, protože muselo být opravdu těžké vystoupit před celým 2. stupněm.“
K. Dejlová, 9. B
Fotografie z konference:







