Publikováno 30. 9. 2021
Autor:
Tomáš
Obert

V pátek dne 24. 9. 2021 se v malé tělocvičně ZŠ Žacléř opět sportovalo. Jednalo se o další sportovní akci, která se konala v rámci nového česko-polského projektu „Česko-polská mládež sportuje“, tentokrát šplh po tyči. Na soutěž byli pozváni i naši přátelé z partnerské školy v Lubawce.

Soutěž byla jako obvykle rozdělena do čtyř kategorií – mladší chlapci, mladší dívky, starší chlapci a starší dívky. Šplhalo se po tyči do výšky 4,5 m s přírazem nohou. Každý měl tři pokusy na vyšplhání, přičemž se žákům do celkového hodnocení počítal součet dvou nejlepších časů.

Nejlepší v kategorii starších žáků byl Nikolas Tomeš (8. A), jehož nejrychlejší čas činil 3 vteřiny a 14 setin a skončil tak na prvním místě. Starší dívky vyhrála žákyně z 8. A Simona Vacková, s časem 3:75. V kategorii mladších chlapců vyhrál žák 7. A Filip Anders, jehož nejlepší čas byl 4:79 a v kategorii mladších dívek skončila na prvním místě Vorlová Šarlota (7. A) s časem 5:24.

Žáci z polské Lubawky se na stupních vítězů příliš neobjevovali, protože ve škole při hodinách tělesné výchovy na rozdíl od nás šplh nezařazují a řada z nich dnes šplhala poprvé. Musím ale říci, že se rychle „rozšplhali“ a po mnohých neúspěšných prvních pokusech byli ty zbývající úspěšné. Aleksandra Wozniak, která závodila v kategorii mladších dívek dokonce se svým nejlepším časem 5:90 skončila na třetím místě.

Všem soutěžícím na závěr gratulujeme za skvělé sportovní výkony a budeme se těšit na další sportovní den 8. 10., kdy proběhne turnaj v přehazované a vybíjené.