ZŠ ŽACLÉŘ

Česko-polská mládež sportuje - přehazovaná a vybíjená

Publikováno 14. 10. 2021
Autor: 
Tomáš
Obert

V pátek dne 8. 10. 2021 se v rámci česko-polského projektu uskutečnil turnaj v přehazované a vybíjené. Soutěže se opět zúčastnili i žáci z polské Lubawky.

Do přehazované bylo přihlášeno celkem 10 týmů, proto byl turnaj kvůli časovým důvodům rozdělen na dvě skupiny vždy po pěti družstvech. V obou skupinách se potom hrálo systémem každý s každým.

V první skupině byly nejlepší dívky z 8. ročníku (Vacková S., Maršálová K., Rychlinková A., Pšornová M., Čížkovská S. a Reichsteinová L.). Na druhém místě skončily dívky z 9. ročníku a na třetím další družstvo tvořené děvčaty z 8. A.

Ve druhé skupině se podařilo vyhrát družstvu tvořeného chlapci napříč 6., 8. a 9. ročníku (Švadlák J., Herman M., Kluh J., Dvořák L., Vaško V. a Řezáč T.). Na druhém místě skončili chlapci z 9. A a na třetím místě žáci z Lubawky.

Na závěr se ještě odehrály dva zápasy ve vybíjené. První si zahrály české žákyně proti polským a jako druzí žacléřští žáci proti těm z Lubawky. V obou zápasech vyhráli domácí. Zjistili jsme, že Poláci hrají vybíjenou podle jiných pravidel a u nás nebyli zvyklí si třeba nahrávat (nabíjet), a vybití potom tedy nemohlo platit.

Všichni soutěžící si ale sportovní den náležitě užili a už teď se můžeme těšit na další sportovní akci 22. 10., kdy proběhne sportovní víceboj.

                                                                                                          Mgr. Tomáš Obert

Registrační číslo mikroprojektu: CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0002543

VŠECHNY AKTUALITY

NAŠI PARTNEŘI

© 2024 Základní škola, Žacléř, okres Trutnov | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů