ZŠ ŽACLÉŘ

ČESKO-POLSKÁ MLÁDEŽ SPORTUJE – GYMNASTIKA

Publikováno 29. 11. 2021
Autor: 
Tomáš
Obert

V pátek 19. 11. 2021 se konala poslední soutěž projektu Česko-polská mládež sportuje,  a to gymnastika. Zúčastnilo se 34 žáků a žákyň z naší školy a z Lubawky. Všichni se vystřídali na čtyřech nářadích -  předvedli přeskok přes kozu (roznožku a skrčku), na hrazdě, kruzích a žíněnkách zacvičili krátkou sestavu. Maximální počet bodů na každém nářadí bylo 10, zvítězil ten, kdo měl nejvyšší součet bodů.

V kategorii mladších děvčat zvítězila Tereza Ehrenbergerová (6.A) před Zuzkou Lukovou a Šarlotou Vorlovou (obě 7.A). V kategorii starší děvčata byla první Sára Businská (8.A), druhá Petra Ticháčková (8.A) a třetí Eliška Kovačíková (9.A). 

Kategorie mladší chlapci: 1. Lukas Strauch (6.A), 2. Jiří Švadlák (6.A), 3. Oliwier Poczta (PL).      Kategorie starší chlapci byla velmi vyrovnaná. Na prvním místě skončili společně Vít Vondrák a Petr Nejezchleba (9.A), druhé místo obsadili také shodným počtem bodů Nicolas Strauch (9.A) a Denis Oračko (8.A), třetí skončil Tomáš Řezáč (9.A).

Všichni účastníci se velmi snažili. Byl vidět rozdíl mezi těmi, kdo chodí do kroužku gymnastiky a ostatními. Dívky, které trénují gymnastiku pravidelně již několik let, si potvrdily, že se jim jejich snaha vyplatila. Ale i ti, kdo se běžně gymnastice nevěnují, předvedli velmi pěkné výkony, které si zaslouží uznání. Někteří se naučili i nové cviky a překonali strach z nářadí. Sportovní dopoledne si všichni moc užili a dokázali, že sport nezná hranice.

                                                                       Mgr. O. Lehká, Mgr. T. Obert

VŠECHNY AKTUALITY

NAŠI PARTNEŘI

© 2024 Základní škola, Žacléř, okres Trutnov | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů