ZŠ ŽACLÉŘ

Velikonoční soutěž v mrtvém tahu

Publikováno 1. 5. 2022
Autor: 
Tomáš
Obert

V pondělí 25. 4. se v rámci fitness kroužku v nově vybudované školní posilovně uskutečnila silová soutěž v mrtvém tahu. Soutěže se zúčastnilo celkem 10 silových nadšenců z naší školy. Mrtvý tah patří mezi základní silové cviky a zatěžuje svaly téměř celého těla, hlavně zad a nohou. Napomáhá také správnému držení těla. Počáteční pozice u mrtvého tahu je v podřepu, činka se svírá v natažených rukou. V konečné fázi jsou nohy propnuté a trup vzpřímený.

Soutěžící měli po rozcvičení celkem 3 pokusy na to, aby zvedli svou maximální váhu (stejně jako u vzpírání a silového trojboje), přičemž se konečné hodnocení přepočítávalo podle tělesné váhy.

V kategorii mladších chlapců vyhrál žák 7. A Jan Palounek, který na mrtvý tah vytáhnul 100 kg (142% vlastní tělesné hmotnosti) a zvednul tak největší váhu ze všech zúčastněných. V kategorii starších dívek zvítězila Magdaléna Pšornová z 8. A, která zvedla na dívku neuvěřitelných 90 kg. Ve starších chlapcích byl nejsilnější Petr Nejezchleba z 9. A, jehož maximální zvednutá váha byla rovněž 90 kg, ale po přepočítání na vlastní tělesnou hmotnost zjistíme, že zvedl 186% své váhy.

Členové fitness kroužku si soutěž užili a už se těší na další silové zápolení, které proběhne před Vánoci a bude se jednat o bench-press.

VŠECHNY AKTUALITY

NAŠI PARTNEŘI

© 2024 Základní škola, Žacléř, okres Trutnov | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů