ZŠ ŽACLÉŘ

Páťáci v Praze

Publikováno 27. 6. 2022
Autor: 
Petra
Koberová

V pondělí 20. 6. se konal výlet do Prahy. Na výlet jely konkrétně třídy 5. A a 5. B. Celý den začal dlouhou cestou do Prahy, ta nám však utekla rychle. Autobus nás vyložil na Černém Mostě, odkud každá třída vyrazila zvlášť.

My jsme se metrem projeli až na Národní třídu a následně ještě jeli tramvají. Naší první zastávkou byl Petřín, kam jsme vyjeli lanovkou. Když jsme vyšplhali na vrchol Petřínské rozhledny, pan učitel Vlček nám povídal o tom, co kde můžeme vidět. Navštívili jsme i zrcadlové bludiště. Potom jsme šli směrem k Pražskému hradu, kde jsme viděli střídání stráží. Když jsme si prohlédli Pražský hrad, tak jsme šli přes Karlův most. Také jsme viděli krátký film o jeho dějinách ve Staroměstské mostecké věži. Pa se naše třída šla podívat na Pražský orloj a celé Staroměstské náměstí. Odtud jsme se už opět vraceli metrem k autobusu.

Byl to hezký výlet, moc jsem si ho užila.

Daniela Popelková (5. A)

Praha a 5. B

20. 6. 2022 jsme jeli do Prahy na výlet. Bylo nás jen patnáct, ale cesta autobusem byla hlučná. Jela s námi i 5. A. Poté, co jsme dorazili do Prahy, vystoupili jsme na Černém Mostě. Šli jsme na metro a dojeli na Václavské náměstí, na stanici metra Můstek.

Když jsme vystoupili, šli jsme různými uličkami. Došli jsme na Staroměstské náměstí. Viděli jsme Pražský orloj. Přišli jsme k němu v 10 hodin. Poté jsme šli na Petřín. Tam jsme šli do bludiště. Prošli jsme Petřínskou zahradou. Navštívili jsme i Pražský hrad, kde jsme viděli střídání stráží. Na Pražském hradě sídlí náš prezident Miloš Zeman, ale bohužel jsme ho neviděli. Navštívili jsme Chrám sv. Víta. Na Pražském hradě jsme také navštívili Vladislavský sál.

Naše poslední zastávka byla Zlatá ulička. Byly tam malé obchůdky a mohli jsme si tam prohlédnout, jak lidé dříve žili.

Petra Kardászová (5. B)

VŠECHNY AKTUALITY

NAŠI PARTNEŘI

© 2024 Základní škola, Žacléř, okres Trutnov | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů