ZŠ ŽACLÉŘ

Den dětí

Publikováno 13. 6. 2022
Autor: 
Olga
Lehká

Po dvouleté covidové odmlce jsme opět mohli pro naše mladší žáky uspořádat dětský den s názvem Indiánská stezka. K úspěšné akci nám přispělo také pěkné počasí. Děkujeme všem učitelkám, které se podílely na zdárném průběhu, a dětem, které se s chutí zapojily do plnění všech úkolů. Současní čtvrťáci se už těší na příští rok, protože si budou vybírat svá družstva.                                                                                                           Žáková Yveta

Zajímavé postřehy některých žáků z 5. B:

Dětský den                                                                                       

Dětský den se konal 1. června 2022, začal v 8,00 hodin a skončil ve 12,30 hod.. Konal se za bývalým Texlenem v lese. Zúčastnily se ho děti z 1., 2., 3., 4. a 5. třídy. Na začátku trasy jsme dostali informace, že půjdeme po cestě s fáborky. Běhalo se, plnily se úkoly. Šlo nám to docela dobře. Nejoblíbenější disciplína byla hod šiškami do stromu – indiánského kmene. Na konci trasy jsme dostali odměny – sladkosti. Vyhrála Veronika Musilová se svým dobrým týmem. Bylo to moc hezké, zajímavé a zábavné. Odvedli jsme skvělou práci. Konalo se to v hezkém prostředí, kde zpívali ptáčci.

                                                                                                                            Matyáš Kovalik

Dětský den                                                                                                  

Dětský den se konal 1. 6. 2022 od 8,00 hod. do 12, 30 hod.                                                       Tato akce se konala v lese za Texlenem a byla ve stylu indiánů. Zúčastnila se jí 1., 2., 3., 4. a 5. třída. Běhalo se po lese podle praporků od stanoviště ke stanovišti. Naší nejoblíbenější disciplínou bylo vázání uzlů a hod šiškami, dále jsme luštili Morseovu abecedu, stavěli ohniště z klacků, poznávali rostliny a běhali na čas. Náš tým vyběhl jako šestý. Šlo nám to docela dobře. Při hledání obrázků po celé cestě jsme si každý zapamatovali jen některý, abychom je zvládli všechny napsat zpaměti. Naše družstvo skončilo jako šesté z dvaceti dvou. Všichni jsme si to moc užili a doufám, že si to ostatní také moc užili.

                                                                                                                             Petra Kardászová

Dětský den                                                                           

1. června se konal dětský den v Žacléři. Začínal v 8 hod. a končil přibližně ve 12,30 hod.. Tato událost se konala za bývalým Texlenem v lese, které se zúčastnil 1. st. ZŠ Žacléř.                   Děti z 5. třídy si vybraly z každé třídy jednoho nebo 2 žáky. Když všichni byli na svém místě, paní učitelka postupně po 5 minutách posílala jednotlivé týmy. Cesta byla vyznačena fáborky, plnily se různé úkoly a cílem bylo získat co nejvíce bodů. Vyhrál 1. tým s účastníky Veronika Musilová, Eliška Pokorná, Eliška Andrlová, Viktorie Jakubčíková a Jiří Kašpar. Týmu se dařilo perfektně, děti spolupracovaly, nehádaly se, nezlobily a poslouchaly. Disciplíny byly všechny dobré a zábavné, ale nejlepší a nejtěžší bylo stanoviště, kde jsme museli stihnout do 5 minut uvázat uzly podle obrázků. Cestou jsme měli dávat pozor, protože po stranách byly na stromech schované obrázky, které jsme se měli zapamatovat a nakonec je napsat na kartičku. Kdo měl vše splněné, mohl si vyrobit lapačový náhrdelník: bavlnkou jsme omotali dřevěný kroužek, na který jsme připevnili 3 korálky a barevné peříčko. Než jsme odcházeli, dostali jsme sušenku, lízátko a hromadu dobrých bonbónů.         Moc se mi to líbilo, škoda že příští rok už chodit po lese nebudeme, místo nás nastoupí mladší třída.

                                                                                                                              Veronika Musilová

VŠECHNY AKTUALITY

NAŠI PARTNEŘI

© 2024 Základní škola, Žacléř, okres Trutnov | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů