ZŠ ŽACLÉŘ

Zájezd – LONDÝN 2024

Publikováno 24. 6. 2024
Autor: 
Zdeněk
Ryšavý

Ve dnech 19. 6. – 23. 6. 2024 se žáci naší školy vypravili na poznávací zájezd do Londýna.

Během pobytu jsme navštívili a zhlédli ikony této nádherné téměř desetimilionové metropole, jako například Houses of Parliament, Big Ben, London Eye, Tower Bridge, klenoty v Tower of London, St. Paul´s Cathedral, Millenium Bridge, Warner Bros studio, kde se natáčel Harry Potter, královské sídlo Buckingham Palace.

Mimo to jsme se jeli podívat do nedalekého královského sídla Windsor, kde se nám poštěstilo vidět výměnu stráží, a při zpáteční cestě jsme se zastavili a prošli si jednu z nejstarších světových univerzit v Oxfordu.

Bonusem navíc nám byla jízda double deckerem, lodí po Temži, ale i přeplněným londýnským metrem. Dalším nezapomenutelným zážitkem se stala přeprava lodí po kanálu La Manche z francouzského Calais do anglického Doveru a zpět.

Ubytováni jsme byli v rodinách v Londýně, kde jsme si ověřili, jak jsme na tom se znalostí angličtiny, poznali místní kulturu a ochutnali cizí kuchyni.

Myslím, že se nám celý zájezd velmi vydařil, a to včetně pana průvodce, šikovných pánů řidičů, ale i samotných dětí, které se chovaly zodpovědně a slušně.

Londýnu zdar a budeme se těšit někdy do budoucna na viděnou.

 

VŠECHNY AKTUALITY

NAŠI PARTNEŘI

© 2024 Základní škola, Žacléř, okres Trutnov | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů