ZŠ ŽACLÉŘ

Základní škola Žacléř hostila návštěvu z USA

Publikováno 16. 5. 2024
Autor: 
Radovan
Vlček

V základní škole Žacléř proběhla 20. dubna 2024 výjimečná návštěva, kterou zorganizovalo Vzdělávací centrum TEREZA ve spolupráci s vedením školy. Hosty byli ředitel mezinárodního Programu GLOBE, Tony Murphy (USA), a zástupkyně centra TEREZA, které s žacléřskou školou dlouhodobě spolupracuje v oblasti přírodních věd. Škola vytvořila příjemné prostředí pro diskuzi o vzdělávání a představila konkrétní příklady projektů, kde žáci poznávají přírodu ve svém nejbližším okolí. 

Návštěvu vřele přivítali ředitel školy pan Karel Ševčík a učitel přírodovědných předmětů pan Radovan Vlček.

Jedním z hlavních bodů návštěvy bylo seznámení se s bohatou paletou aktivit, které škola svým žákům nabízí. Moderní laboratoř a učebna přírodopisu poskytují studentům nejen prostředí k učení, ale také k objevování a prozkoumávání přírody. "Oceňuji, jak široká je škála možností učit se, kterou škola svým žákům nabízí. Přírodovědná pozorování, kterým se studenti pod vedením učitelů věnují, jim nejen rozšiřují obzory, ale napomáhají jim také navázat kontakty se zahraničím," komentoval prohlídku ředitel Programu GLOBE Tony Murphy. Z více než 100 škol, které jsou v ČR v rámci programu GLOBE aktivní, navštívil tři školy – ZŠ Žácléř byla jednou z nich.

"Žáci sdílí své aktivity, jako například pozorování květeny Rýchor nebo studium lišejníků, na studentských konferencích, a tím se učí mluvit na veřejnosti, a navíc se inspirují navzájem s žáky z celé ČR. V mezinárodním prostředí jim program GLOBE umožňuje propojit se s vědci přímo z NASA," doplnila Bára Semeráková ze Vzdělávacího centra TEREZA.

Návštěva v základní škole Žacléř přinesla inspirativní pohled na spojení vzdělávání a ochrany přírody, a to vše v souvislosti s okolím města – přírodně cennou oblastí Rýchor, kam se hosté po prohlídce školy vydali na exkurzi. 

Lenka Kleger, Vzdělávací centrum TEREZA

VŠECHNY AKTUALITY

NAŠI PARTNEŘI

© 2024 Základní škola, Žacléř, okres Trutnov | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů