ZŠ ŽACLÉŘ

Čtenářská soutěž 1. stupeň

Publikováno 29. 6. 2021
Autor: 
Olga
Lehká

V rámci podpory čtenářské gramotnosti proběhla již druhým rokem čtenářská soutěž. Byla sice určena pro žáky 2.- 5. tříd, ale zapojilo se i několik žáků z první třídy.

Knihy, které děti přečetly, si zapisovaly do čtenářského listu nebo čtenářského deníku. Rodiče stvrdili svým podpisem, že děti knihu opravdu přečetly. Protože výuka probíhala velkou část roku na dálku, děti posílaly listy do školy emailem a vše odevzdaly až po nástupu do školy. Za každou přečtenou knihu dostávaly body. Záleželo na počtu stran, velikosti písma, množství obrázků a přiměřenost věku. Každá kniha se ale počítala.

K bodům za knihy se do soutěže připočítávaly i body za plnění úkolů a pracovních listů v hodinách čtení. Těch bylo vzhledem k distanční výuce letos málo.

Všichni zúčastnění dostali sladkou odměnu v závislosti na počtu získaných bodů. Nejlepších 20 čtenářů navíc získalo poukázku na nákup knih v knihkupectví v Trutnově v hodnotě od 200 do 2000 Kč.

Soutěž je letos ukončena, ale bude probíhat i v příštím školním roce. Budou se do ní počítat knihy přečtené a zapsané během prázdnin.

Gratulujeme vítězům a přejeme hezké prázdniny a hodně úspěchů v novém ročníku soutěže.

Absolutními vítězi v soutěži se stali 2 třeťáci, kteří za celý školní rok přečetli a zapsali do svého čtenářského deníku každý 36 knih. K jejich oblíbeným knihám patří knihy o zvířatech, sportu a celý Harry Potter.

  1. – 2.  Dominik Sekera  a Adam Chytráček   3.A

3. Teodora Ptáčková 1.A

4. Jan Postava  5.A

5. Zuzana Ševčíková 2.A

6. Eliška Picková  3.A

7. Josef Koštrna  2.A

8. Šárka Kápičková  5.A

9. Daniel Vik  3.A

10. Adéla Králová  3.A

11. Izabela Prokopcová  3.A

12. Eliška Pokorná   3.A

13. Amálie Košková  2.A

14. Jiří Pokorný  3.A

15. Veronika Musilová   4.B

16. Matyáš Demuth  4.B

17. Petra Kardászová   4.B

18. Karolína Kovačíková  2.A

19. Jana Duscheková   1.A

20. Tereza Kirschlagerová  2.A

VŠECHNY AKTUALITY

NAŠI PARTNEŘI

© 2024 Základní škola, Žacléř, okres Trutnov | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů