ZŠ ŽACLÉŘ
.
Přírodní zahrada, která vzniká za budovou základní školy je zamýšlená jako zjednodušený model krajiny Rýchor. Koncept zahrady využívá svažitost terénu, do kterého jsou zasazena různá přírodní prostředí, která se v jednotlivých výškových stupních na Rýchorách nacházejí. Snažili jsme se do zahrady umístit odpovídající dřeviny, přičemž jsme využili i stávající vzrostlé stromy.

Z biotopových prvků obvyklých pro přírodní zahrady najdete i v té naší hmyzí domky, hadník, čmelíny, ježkovník, půdní sondu nebo jezírko či mokřad. Kromě toho bude k výuce botaniky i pěstitelských prací bude sloužit šestice vyvýšených záhonů a dvojice kompostérů.

V zahradě najdete i zídku imitující základy rozpadlého stavení a agrární val (kamení snesené z horských polí). Oba tyto prvky spolu s ovocným sadem připomínají doby, kdy se na Rýchorách ještě hospodařilo. Nezapomněli jsme ani na nakládání s dešťovou vodou, kterou jímáme do nádrží a budeme ji používat k zalévání. Svou podobu bude nově vzniklá zahrada postupně získávat především, jak doufáme, díky práci našich žáků..
NAŠI PARTNEŘI

© 2024 Základní škola, Žacléř, okres Trutnov | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů