S blížícím se koncem školního roku se i naše čtenářská soutěž dostává do finále. Tento pátek 22. května proběhlo poslední průběžné sčítání bodů, které děti získávají za přečtenou knihu nebo práci na listech v hodinách čtení. Na konci června se už bude rozhodovat o celkovém vítězi. Nejen on, ale i další čtenáři (až do 20. místa) budou odměněni.
Pořadí k 22. 5. 2026:
| pořadí | třída | příjmení jméno | body |
| 1. | 4.A | KOŽUCHOVÁ Ema Kristýna | 2 268 |
| 2. | 5.A | KAŠPAR Jiří | 1 811 |
| 3. | 2.A | VLASÁKOVÁ Tereza | 1 633 |
| 4. | 5.A | DEHALTSEVA Zlata | 1 409 |
| 5. | 4.A | HNÍZDIL Vojtěch | 1 190 |
| 6. | 4.A | PROKOPCOVÁ Jolana | 1 143 |
| 7. | 3.A | NOSEK Jan | 1 066 |
| 8. | 2.A | NÝVLT Daniel | 1 003 |
| 9. | 3.A | DEMUTH Jan | 998 |
| 10. | 2.A | STOKLAS Kristian Oliver | 978 |
| 11. | 5.A | OZHOHANYCH Romanna | 965 |
| 12. | 3.A | FEEST Vojtěch | 946 |
| 13. | 5.A | JAKUBČÍKOVÁ Viktorie | 876 |
| 14. | 2.A | DUŠKOVÁ Marie | 836 |
| 15. | 2.A | POTŮČKOVÁ Thea | 802 |
| 16. | 2.A | POTŮČKOVÁ Rozálie | 778 |
| 17. | 4.A | DEMUTH Jáchym | 742 |
| 18. | 2.A | CHALOUPKA Ondřej | 724 |
| 19.-20. | 4.A | MUŽÍK Lukáš | 716 |
| 19.-20. | 3.A | POLÁK Mike | 716 |
Soutěž v přírodě nazvaná Medvědí stezka se konala v sobotu 23. 5. v Lipnici u Dvora Králové. Bylo to krajské kolo, kterého se zúčastnilo 32 soutěžních dvojic z Královéhradeckého kraje. Náš kroužek gymnastiky zastupovalo 8 dvojic děvčat ve čtyřech kategoriích. Tentokrát nepršelo, bylo krásné počasí, teplo až moc, ale závodníci statečně bojovali a zadařilo se.
Medaili si vybojovaly: kategorie mladší I - Anežka Ježová + Adina Herdová 2. místo
Lucie Koudelková + Tereza Vlasáková 3. místo
kategorie mladší II - Phoebe Ševčíková + Anna Pleskačová 2. místo
kategorie starší I - Kateřina Kožuchová + Jana Duscheková 3. místo
dorostenky - Barbora a Tereza Ehrenbergerovy 2. místo
Gratulujeme medailistkám, ale i ostatní účastnice bojovaly statečně a zaslouží si pochvalu.
Starší žákyně a dorostenky postupují do republikového finále, které bude v červnu poblíž Plzně.



Na konci dubna jsme se opět vydali za poznáním. Tentokrát do hradecké hvězdárny. Jelikož jsme celý měsíc pilně nasávali vědomosti o vesmíru a moc nás to zaujalo, završili jsme celé putování naší sluneční soustavou na místě nejpovolanějším – ve hvězdárně. Vzali jsme s sebou i naše mladší spolužáky z druhé třídy a vyrazili společně vstříc dobrodružství. Nejdříve nás pracovníci hvězdárny uvedli do sálu planetária, kde nám promítali v úplné tmě na strop dění ve vesmíru a poutavě povídali o jeho vzniku, o naší Sluneční soustavě, planetách i měsících kolem planet. Připadali jsme si jako astronauti, kteří doopravdy putují naší galaxií - Mléčnou dráhou. Velkým zážitkem bylo promítání hvězdné oblohy a pozorování jednotlivých souhvězdí. Závěrem jsme zhlédli veselý animovaný film „Polárka“. Na něm jsme prostřednictvím příběhu dvou zvířecích kamarádů tučňáka a ledního medvěda krásně pochopili, jak je to se střídáním dne a noci v našem zeměpisném pásmu a jak je tomu za polárními kruhy a na zemských pólech, co je to polární den a noc. Druhá část prohlídky patřila observatoři s hvězdářským dalekohledem. Protože jsme měli štěstí také na počasí, promítli nám přes dalekohled na plátno Slunce a my jsme ho tak mohli pozorovat. Ukázali jsme si, jak nebezpečný by byl pohled do Slunce přes tento dalekohled. Nyní už víme, že Slunce můžeme bezpečně pozorovat pouze přes speciální zatmavené sklo. Někteří z nás si zakoupili pro tyto účely speciální brýle, a už se těší na pozorování nejbližšího částečného zatmění Slunce, které nastane v srpnu. Hvězdárna i planetárium nás všechny nadchla a byli jsme na sebe náležitě pyšní, za to, kolik jsme toho o vesmíru už ze školy věděli. Díky tomu nám všechny střípky našeho vědění do sebe zapadly a propojily se nám tak teoretické znalosti s praktickým poznáním. Do hvězdárny se pojedeme podívat ještě jednou, až budeme v páté třídě, čeká nás totiž program pro starší děti. Už teď se tam těšíme! Moc jsme si celý výlet užili.
Třeťáci a jejich paní učitelka











Dne 1. 4. 2026 proběhl na naší škole velikonoční jarmark, během kterého se díky žákům, rodičům i zaměstnancům školy podařilo vybrat krásných 6 813 Kč. Žáci následně hlasovali, na kterou dobročinnou sbírku bude výtěžek věnován. Nejvíce hlasů získala sbírka na novou paruku pro naší žákyni Izabelu Prokopcovou z 8. A.
Škola se rozhodla částku zaokrouhlit a na podporu Izabely věnovala celkem 7 000 Kč.
Pokud byste chtěli Izabelu podpořit také vy, můžete přispět prostřednictvím sbírky na portálu
Znesnáze21 – Nová paruka pro Izabelu s alopecií, aby mohla dál zářit
nebo přes stránky spolku
Pramen pomoci.
promo akce pořádané našimi bývalými žáky

TURNAJE V MINIKOPANÉ
Žáci 4. a 5. ročníků ze ZŠ Žacléř reprezentovali naši školu na turnaji Mc Donald Cup v Trutnově na fotbalovém stadionu. Klání se účastnilo velkem 24 týmů, kde v naší skupině šesti týmů jsme obsadili 4. místo.
Je nutno říci, že jsme sehráli hezká utkání v pohodové kamarádské atmosféře a sportovní dopoledne si moc užili.
Kromě této kategorie se o dva dny později konal další turnaj, a to Okrskové kolo v minikopané pro žáky 6. a 7. ročníků.
Naše parta hrála s velkým úsilím a nakonec obsadila v celém turnaji 2. místo, což znamená postup do kola okresního, které je zároveň finálem a vyvcholením.
Gratulujeme a budeme držet pěsti, ať dopadnete co nejlépe, kluci 🙂



Ve dnech 25. 4. - 1. 5. se žáci naší školy zúčastnili výukového a zároveň poznávacího zájezdu do Anglie.
Studenti se v dopoledních hodinách účastnili výuky s rodilými mluvčími na Eastbourne College. Každý den po výuce jsme měli možnost vycestovat a navštívit přímořská města Brighton, Hastings a Dover, kde jsme navštívili hrady, prošli jsme se po molech, brouzdali se v moři a sbírali kamínky a mušle. Také jsme se prošli po známých křídových útesech Seven Sisters. Asi největším zážitkem bylo vyjetí v prosklené kupoli do výšky 140 metrů na atrakci i360 ve městě Brighton.
Neméně zajímavou byla i návštěva Sea Life muzea, kde jsme měli možnost zhlédnout různé druhy ryb a mořských živočichů, kteří jsou většinou ohroženi vyhynutím.
Poslední den před odjezdem zpět do Čech jsme navštívili hlavní město Londýn, kde jsme si prošli nejznámější místa, konkrétně Tower Bridge, Houses of Parliament, London Eye, Buckingham Palace, Saint James´s Park, Downing Street, Trafalgar Square. Kromě toho jsme se svezli říčním taxi po řece Temži.
Ve večerních hodinách jsme si ještě nakoupili jídlo u multifunkční haly O2 a plni dojmů se vydali přes kanál La Manche na cestu domů.
Myslím, že jsme si výlet na anglickou půdu všichni moc užili a někdy zase na viděnou 🙂











Ani letos jsme si nenechali ujít tradiční sportovní zápolení v pětiboji, které pořádáme pravidelně již spoustu let vždy v čase Velikonoc pro všechny žáky prvního stupně naší školy.
Děti ani jejich učitelky rozhodně neponechávali nic náhodě a poctivě pravidelně trénovali v hodinách tělocviku, někteří i ve svém volném čase, aby své výkony stále zlepšovali. Zvládnutí jednotlivých disciplín rozhodně vyžaduje jistou dovednost, sílu, rychlost i vytrvalost, ale také značnou bojovnost. Přeskok přes švihadlo již ovládá většina z dětí, ale vydržet skákat celou minutu co nejrychleji a pokud možno nekazit, tak snadné není. Naše děti se toho ale opravdu nebály a skákaly - radost pohledět. Hbité nohy se všem hodily i při zdolávání dráhy člunkového běhu. Asi nejtěžší disciplínou bývá pro většinu šplh na tyči. Překonání zemské tíže i strachu z výšky je někdy opravdu silnější. Věřím ale, že to děti nevzdají a i ony příští rok zvládnou vyšplhat. V závěru přišla na řadu dovednostní disciplína hod na koš. Když k poctivému trénování přibyla trocha štěstí, o body ani zde nebyla nouze. Nakonec si ještě všichni změřili své síly ve skoku z místa. Zde měli velkou výhodu rození žabáci i zajíci, a že jich tu byloJ!
A kdo letos prokázal největší všestrannost a bojovnost?
1.třída
1. Balog Dominik 181 b 1. Ježová Anežka 207 b
2. Kožuch Jan 158 b 2. Herdová Adina 183 b
3. Kašpar Matěj 154 b 3. Schauerová Malvína 159 b
2.třída
1. Kostečka Radim 224 b 1. Vlasáková Tereza 200 b
2. Motyčka Dominik 197 b 2. Koudelková Lucie 156 b
3. Javůrek Lukáš 176 b 3. Farkasová Martina 118 b
3.třída
1. Feest Vojtěch 219 b 1. Pacáková Petra 304 b
2. Kubíček Vojtěch 214 b 2. Andrlová Amálie 267 b
3. Svoboda Matyas 210 b 3. Romanecová Julie 260 b
3. Tlčimuková Michaela 260 b
4.třída
1. Schauer Tobiáš 285 b 1. Žatecká Monika 264 b
2. Vostřák Stanislav 262 b 2. Vorlová Laura 259 b
3. Svoboda Antonín 239 b 3. Chytráčková Elen 249 b
5.třída
1. Vorel Dominik 252 b 1. Javůrková Nela 248 b
2. Kończak Šimon 248 b 2. Jakubčíková Viktorie 231 b
3. Kovačík Ondřej 237 b 3. Mikešová Veronika 209 b
Absolutní vítěz 2026
Pacáková Petra 3. A 304 bodů Blahopřejeme!
















Opět je tu jaro, které nás vylákalo ven za poznáním. Tentokrát jsme se vydali autobusem do nedaleké obce Bernartice, navštívit tamní soukromý statek, zabývající se chovem skotu plemene charolais, pocházejícího z Francie. Již cestou od autobusu přes pastviny mířící ke statku, jsme si užívali krásné výhledy na dominantu tohoto kraje – Vraní hory a Královecký Špičák. Při příchodu do areálu nás uvítal místní hlídač – pes Max a s jeho svolením jsme mohli vstoupit. Dětem se moc líbil a téměř okamžitě se stal naším věrným společníkem. Následovalo přivítání s majitelem, panem Ing. Janem Zuzánkem, který nám návštěvu nejen umožnil, ale také nám byl po celou dobu poutavým průvodcem po svém statku. Vzal děti do kravína, aby jim umožnil dostat se ke zvířatům co nejblíže, důkladně si je prohlédnout, dozvědět se o nich všechny zajímavosti, dokonce si děti mohly i některé z nich pohladit. Plemeno charolais je krásné masné plemeno s typicky světlým zbarvením a výrazným osvalením. Dozvěděli jsme se, že skot na statku Ing. Zuzánka je chován pouze pro masnou produkci, bez tržní produkce mléka, tedy i to, že všechno mléko od místních kraviček vypijí pouze jejich telátka.
Víme již, jak je třeba o kravičky správně pečovat, co vše ji k jejich chovu třeba - pohodlné zimoviště v podobě moderních kravínů a dostatek zásob krmiva – senáže, od jara do podzimu pak dostatek kvalitních a správně udržovaných pastvin. Víme již, jak přichází telátka na svět, kolik váží po narození, podle jakých pravidel dostávají svá jména a jakou náušnici mají pro odlišení jalovičky a jakou býčci. To, co mají telátka ráda a co se jim naopak nelíbí, že se k sobě i tato mláďata často chovají jako děti, laškují spolu, hrají si, a že mají mezi sebou občas také rozepře, i když jsou to vlastně stále kamarádi.
Druhá zastávka byla u koní a zážitkem pro všechny bylo, vyzkoušet si, jaké to je sedět v moderních zemědělských strojích, kde si děti připadaly spíše jako za ovladačem počítačové hry - z toho byly samozřejmě nadšené. Závěr patřil všetečným otázkám, které mohou vymyslet pouze a jenom děti.
Velké poděkování patří panu Ing. Janu Zuzánkovi, že nám nechal nahlédnout do svého světa, jemuž se od mládí věnuje s obrovskou láskou a pílí. Díky tomu jeho statek vzkvétá, zvířátka jsou krásná a spokojená a pastviny i pozemky, které obhospodařuje, okolní krajinu zvelebují.
Návštěvou statku jsme si jen potvrdili, že přísloví našich babiček stále platí:
„Kde se hospodaří, tam se dobře daří.“
Děkujeme a přejeme hodně úspěšných let hospodaření na statku.
Žáci 3. třídy ZŠ Žacléř a D. Nováková









































V 1.B docela jednoduše. Každý má svou roli. Ať už je to dcera, syn, maminka, tatínek, babička, děda či teta se strejdou, brzy zjistí, že těch rolí v příbuzenských vztazích má hned několik. A tak se nám naše třídní rodina hezky rozrostla na všech přítomných 14 členů. A jako při každém rodinném setkání byla pořádná legrace. Kdo je tvůj vnuk a tvoje vnučka? Strejda je čí bratr a teta je čí sestra? Je maminka také dcera a sestra? Na všechny otázky jsme našli odpovědi a příbuzenské vztahy jsme důkladně potrénovali.

Hlásí se maminka s tátou:

Hlásí se děti:

Hlásí se babičky a dědové:

Hlásí se teta se strýci:

A všichni máváme z naší školní rodinné fotografie:

Ve středu 1. dubna 2026 uspořádali žáci společně s učiteli velikonoční jarmark na oslavu jara a blížících se svátků.
Do příprav i samotného průběhu akce se zapojily všechny ročníky druhého stupně. Žáci 6. a 7. tříd vyráběli a následně prodávali své výrobky, a to jak vlastní, tak i výrobky svých spolužáků nebo předměty vytvořené na školní 3D tiskárně. Žáci 8. ročníku se věnovali návštěvníkům ve výtvarných dílničkách, kde pomáhali s malováním vyfouknutých vajíček, výrobou velikonočních zápichů a pletením pomlázek. Každou celou hodinu navíc zpříjemnili atmosféru svým pěveckým vystoupením. Žáci 9. ročníku zajišťovali provoz kavárničky a fotografovali průběh celé akce.
Výtěžek z jarmarku bude věnován na charitativní účely. O konkrétní podobě pomoci rozhodnou sami žáci prostřednictvím hlasování.
Všem žákům patří velká pochvala a obdiv za jejich nasazení, kreativitu i skvěle odvedenou práci.
Ohlasy žáků:
Na jarmarku jsem si to užila. Stála jsem u stánku s 3D věcmi, které se skoro hned vyprodaly. S kamarádkou, se kterou jsem u stánku stála, jsme se hodně pobavily a měly jsme dvě krizové situace. Chodili tam rodiče, prarodiče i děti a prohlíželi si výrobky, které jsme ve škole vyráběli. Díky tomu, že se náš stánek brzy vyprodal, jsme se rozhodly pomoct u stánku našich dalších kamarádek.
A. Králová, 7. A
Jarmark se mi moc líbil. Jsem ráda, že nás paní učitelka zapojila takhle do Jarmarku. Myslím si, že návštěvnost byla pro mě až nečekaná. Také se mi líbilo, jak se zapojilo spoustu žáků. Bylo to vymyšlené pěkně, mělo to své kouzlo.
A. Reichsteinová, 8. A
Velikonoční jarmark, který se konal ve středu 1. 4. 2026 jsem si moc užila. Musím ocenit krásné výrobky žáků a příjemnou obsluhu. Naše třída pořádala pěvecké vystoupení, které dostalo spoustu obdivu. Celkově byl jarmark velmi vydařený a doufám, že se podobné akce budou pořádat častěji.
E. Picková, 8. A
Jarmark se mi velmi líbil. Myslím si, že jsme všichni odvedli dobrou práci. Nejvíce času jsem strávil „v kavárně“, protože byl opravdu velký zájem o teplou kávu či čaj. Bylo by dobré to udělat i příští rok.
Š. Herman, 9. B
Jarmark, který se uskutečnil 1. 4., jsem si užil. Fotografování a komunikace s lidmi byla zábavná. Vidět tolik úsměvů za jeden den se nepovede každý den. Byla to zábava.
M. Demuth, 9. B





V únoru se 13 děvčat z kroužku gymnastiky zúčastnilo v Úpici okresní soutěže nazvané Zimní pětiboj. Jak už název napovídá, bojovalo se v pěti disciplínách – skok z místa, člunkový běh, šplh, hod na koš a skákání přes švihadlo. Naše závodnice se rozhodně neztratily. Z každé kategorie mohlo postoupit až šest závodníků do krajského kola, které se konalo v Hořicích v dubnu – tedy už na jaře. Z našeho oddílu si postup si vybojovalo 10 žákyň. Dvě bohužel onemocněly, tak závodit odjelo pouze 8.
Stříbrnou medaili v kraji vybojovala Barbora Ehrenbergerová v kategorii nejstarších žákyň a „bramborovou“ Petra Pacáková z mladších žákyň. I ostatní předvedly hezké výkony, děkujeme za reprezentaci. ☺


Ve čtvrtek 9. 4. se konal v Trutnově na ZŠ Frimla okresní turnaj ve vybíjené. Dvanáct vybraných zástupců ze čtvrté a páté třídy vyrazilo bojovat.
Turnaje se zúčastnilo 11 družstev, hrálo se ve dvou skupinách. My jsme si vylosovali skupinu, kde byla kromě nás ještě 4 družstva. Čekaly nás tedy 4 zápasy, každý dvakrát sedm minut. V prvním zápase se všichni rozehřívali, my však pomaleji než soupeři. Druhý zápas jsme také prohráli, ale pouze o jeden život, který jsme ztratili v posledních 30 sekundách hry. Další dva zápasy jsme se do toho opřeli a s přehledem je vyhráli. Na postup do bojů o medaile to však nebylo. Celkově jsme obsadili konečné sedmé místo. Pochlubit se můžeme ale tím, že jsme jako jediní porazili ve skupině družstvo, které potom hrálo o medaile.




První týden v březnu absolvovali žáci z 8. třídy lyžařský výcvik na Černé hoře. Bydleli jsme na Kábrtově boudě, která se nachází kousek nad horní stanicí Černohorského expressu. Celý týden s námi pobývali tři učitelé, Jitka Ryšavá, Dominika Nováková, Tomáš Obert a dvě skvělé kuchařky Eva Poláčková a Ilona Vorlová, které nám výborně vařily! První den jsme byli seznámeni s pravidly chování jak na sjezdovce, tak i na chatě. Výuka na lyžích probíhala ve dvou fázích. Ráno po snídani jsme vyrazili na lyže a vraceli se na oběd. Po malém odpočinku jsme zahajovali odpolední trénink. Nejprve všichni začínali na kopci pro začátečníky a už první den jsme byli rozřazeni do skupinek. Každý večer jsme hráli hry a užili si spoustu zábavy. Náš lyžák se obešel bez jediného zranění, za což jsme rádi! Poslední den pobytu jsme ještě stihli navštívit vysílač na Černé hoře, naposledy všichni sjeli na lyžích dolů do Jánských Lázní a vyrazili autobusem domů. Na celém lyžáku byla moc dobrá kamarádská atmosféra, a myslím si, že nás to velmi sblížilo. Děkujeme učitelům za to, že to s námi těch 6 dní zvládli, a kuchařkám, že se nám skvěle staraly o naše bříška! Děkujeme
za 8.A Izabela Prokopcová




Je na čase rozloučit se se zimou. V 1.B držíme palce sluníčku, aby se venku oteplilo, louky a zahrady se vybarvily jarními květy, naši hmyzí průvodci, aby se po zimě zvládli dostatečně posilnit nektarem z květů a pustili se do práce.
Jaru se věnujeme v rámci všech předmětů. V českém jazyce a prvouce čteme, vyhledáváme a třídíme informace, které následně při výtvarné výchově a čsp používáme pro vytváření plakátů.
Prvňáčci se učí práci ve skupině, kde musí diskutovat, naslouchat si a společně rozhodovat, jak bude jejich plakát vypadat. Už ví, jak se probouzí čmeláci, včely, mravenci a vosy. Členové každé skupiny se pokusili odprezentovat ostatním spolužákům ve třídě, co o svém vylosovaném druhu hmyzu zjistili.
Z obrázků jarních rostlin děti vytvořily nástěnný herbář a v přírodě pozorovaly, jak a kde rostliny rostou. Dokonce si zahrály na včelky a musely spolu ve skupinách komunikovat beze slov, a i tak si mezi sebou předat informace, kde dané rostliny rostou. Užili jsme si s tímto tématem i krásné hodiny tělocviku a matematiky, kdy bylo třeba běhat a počítat květiny podle zadání.
V prvouce pracujeme na dlouhodobém projektu “Hmyz vítán”. Právě proto jsme na jaro mysleli už na podzim a na školní zahradu jsme společně s žáky třídy 1.A zasázeli cibulky krokusů, které nyní zdobí prostor za školou a pomáhají doplnit energii prvním hmyzím návštěvníkům. My už jim k tomu s panem Svěrákem zvesela zpíváme: „Jaro dělá pokusy, vystrkuje krokusy…”
Všichni jsme se na jaro moc těšili. Pro holky a kluky z 1.B bylo radostí pracovat s různými materiály a technikami i na velkoformátové dekoraci, která již zdobí prostor před učebnou. Děti moc chválím, protože se už v první třídě úspěšně učí spolupracovat na společném díle, o práci se podle potřeby dělí a pomáhají si.

































Ředitel školy vyhlásil podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, volné dny v termínu
4. 5. – 5. 5. 2026.
Volné dny byly vyhlášeny ze závažných organizačních a provozních důvodů.
Rodiče všech žáků 1. stupně mají možnost v době běžné výuky (dle denního rozvrhu) umístit dítě ve školní družině. Žáky, kteří nejsou přihlášeni do ŠD, je však nutné písemně přihlásit nejpozději v pátek 24. 4. 2026. Pro žáky přihlášené do ŠD je provoz beze změn (6:15 – 16:00). Žáky 6. ročníku lze na základě individuální žádosti zákonných zástupců umístit ve škole v době běžné výuky (dle denního rozvrhu).
Pro žáky přihlášené ke stravování je zajištěn oběd. Dle vyhlášky nemají žáci nárok na dotovanou stravu, proto budou všem žákům obědy na volné dny odhlášeny a zájemci si musí stravu přihlásit běžným způsobem nejpozději v pátek 24. 4. 2026.
Žáci a rodiče byli o této skutečnosti informováni písemně na nástěnce v programu BAKALÁŘI a sdělením na webových stránkách školy.
O vyhlášení volných dnů informoval ředitel školy zřizovatele.
Omlouvám se za případné potíže a děkuji za pochopení.
V Žacléři 1. 4. 2026 Mgr. Karel Ševčík, ředitel školy
Čtenářská soutěž na naší škole pokračuje. Čtenáři se věnují knížkám doma i ve škole, soustředí se na porozumění textu i na prezentaci přečtených knih před spolužáky. Za každou tuto aktivitu jim připisujeme body. Stav k 27. březnu 2026 je v následující tabulce.
| pořadí | třída | příjmení jméno | body |
| 1. | 5.A | KAŠPAR Jiří | 1 372 |
| 2. | 4.A | KOŽUCHOVÁ Ema Kristýna | 1 350 |
| 3. | 2.A | VLASÁKOVÁ Tereza | 1 215 |
| 4. | 5.A | DEHALTSEVA Zlata | 1 137 |
| 5. | 4.A | HNÍZDIL Vojtěch | 997 |
| 6. | 3.A | DEMUTH Jan | 982 |
| 7. | 3.A | NOSEK Jan | 878 |
| 8. | 4.A | PROKOPCOVÁ Jolana | 860 |
| 9. | 2.A | NÝVLT Daniel | 824 |
| 10. | 3.A | FEEST Vojtěch | 761 |
| 11. | 5.A | OZHOHANYCH Romanna | 739 |
| 12. | 2.A | STOKLAS Kristian Oliver | 730 |
| 13. | 5.A | JAKUBČÍKOVÁ Viktorie | 711 |
| 14. | 4.A | DEMUTH Jáchym | 649 |
| 15. | 4.A | MUŽÍK Lukáš | 615 |
| 16. | 3.A | POLÁK Mike | 612 |
| 17. | 2.A | POTŮČKOVÁ Thea | 584 |
| 18. | 2.A | JAVŮREK Lukáš | 570 |
| 19. | 4.A | ŠEVČÍKOVÁ PHOEBE | 560 |
| 20. | 2.A | POTŮČKOVÁ Rozálie | 542 |
Ve středu se konalo okresní kolo soutěže v recitaci s názvem Úpická březnička. Za 2. stupeň se této akce účastnily Tea Ptáčková a Bára Vaňková ze 6. A a Iza Prokopcová z 8. A. Ačkoli se jim nepodařilo probojovat do krajského kola, předvedla děvčata výborný výkon. Děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy.




V rámci třídního wellbeingu plníme každou první středu v měsíci výzvu. Už máme za sebou NO BAG DAY, ORIGINÁLNÍ ÚČES ČI POKRÝVKU HLAVY, DEN OFF a BAREVNÝ TÝDEN.






Žáci naší školy se i letos zúčastnili mezinárodní soutěže Matematický klokan, soutěže, která si klade za cíl rozvoj logického myšlení, matematické představivosti a schopnosti řešit netradiční úlohy.
Gratulujeme nejúspěšnějším řešitelům, kterými v jednotlivých kategoriích jsou:
| Cvrček | ||
| Mlatečková | Tereza | 3. A |
| Demuth | Jan | 3. A |
| Dušková | Marie | 2. A |
| Klokánek | ||
| Jakubčíková | Viktorie | 5. A |
| Javůrková | Nela | 5. A |
| Kovačík | Ondřej | 5. A |
| Benjamín | ||
| Andrlová | Eliška | 7. A |
| Ševčíková | Zuzana | 7. A |
| Králová | Adéla | 7. A |
| Kadet | ||
| Demuth | Matyáš | 9. B |
| Herman | Šimon | 9. B |
| Picková | Eliška | 8. A |
| Musilová | Veronika | 9. B |
Mgr. Karel Ševčík, ředitel Základní školy, Žacléř, okres Trutnov, zřizuje v souladu se Zákonem č. 561/2004 Sb., Zákonem o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a s Vyhláškou č. 27/2016 Sb., Vyhláškou o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných
1 pracovní místo pro asistenta/asistentku pedagoga
Pracovní poměr na dobu určitou – 1 rok (po dobu poskytování vzdělávání příslušnému žákovi se speciálními vzdělávacími potřebami). Nástup možný ihned.
úvazek: 25,556 hodiny/týden (cca 0,64 úvazku),
požadavky: maturita + odpovídající odborná kvalifikace – asistent pedagoga
(viz. Zákon č. 563/2004 Sb., Zákon o pedagogických pracovnících
a o změně některých zákonů),
kladný vztah k dětem, empatie, samostatnost, ovládání IT technologií,
platové zařazení: 7. platová třída.
Přihlášky se strukturovaným životopisem zasílejte na sevcik.k@zszacler.info
Soutěž žáků 1.stupně naší školy v recitaci a ve zpěvu proběhla v prvním březnovém týdnu.
Z předchozích třídních kol postoupilo do školního kola přes 50 žáků, kteří předvedli své výkony a v předepsaných kategoriích reprezentovali své třídy.
Vítězům gratulujeme a všem přejeme, aby jim básničky přinášely radost a vždy si s chutí zazpívali.
Děkujeme všem dívkám a chlapcům za účast i za pomoc v roli poroty. Ta svým společným hlasováním rozhodla, kteří žáci získají cenu diváků.
Recitace 1.stupeň
Kategorie – 1.třídy
Klára Ševčíková 1.místo 1.A
Iva Fišerová 2.místo 1.B
Eliška Vaňková 2.místo 1.A
Matěj Kašpar 3.místo 1.A
Nela Strauchová 3.místo 1.A
Cena diváků: Anežka Ježová 1.A
1.kategorie – 2. a 3. třídy
Tereza Mlatečková 1.místo 3.A
Vojtěch Feest 2.místo 3.A
Rozálie Potůčková 3.místo 2.A
Cena diváků: Tea Potůčková 2.A
2.kategorie – 4. a 5. třída
Šimon Konczak 1.místo 5.A
Phoebe Ševčíková 2.místo 4.A
Jiří Kašpar 3.místo 5.A
Ivan Bartovský 3.místo 5.A
Cena diváků: Jiří Kašpar 5.A
Gratulujeme!!!
Zpěv 1.stupeň
Kategorie – 1.třídy
Iva Fišerová 1.místo 1.B
Karolína Vítová 1.místo 1.A
Nela Strauchová 2.místo 1.A
Klára Ševčíková 2.místo 1.A
Anežka Ježová 3.místo 1.A
Eliška Vaňková 3.místo 1.A
Cena diváků: Anežka Ježová 1.A
1.kategorie – 2. a 3. třídy
Jan Nosek 1.místo 3.A
Tereza Mlatečková 2.místo 3.A
Sofie Frommeltová 2.místo 3.A
Thea Potůčková 3.místo 2.A
Rozálie Potůčková 3.místo 2.A
Cena diváků: Sofie Frommeltová 3.A
2.kategorie – 4. a 5. třída
Elen Chytráčková 1.místo 4.A
Phoebe Ševčíková 2.místo 4.A
Jakub Fejfar 2.místo 5.A
Minh Anh Do 3.místo 5.A
Cena diváků: Phoebe Ševčíková
Gratulujeme!!!







Po roce se opět na 2. stupni konalo školní kolo soutěže v recitaci.
V kategorii 6. - 7. ročníků se na 1. místě umístila Tea Ptáčková z 6. A, 2. místo obsadila Bára Vaňková z 6. A a 3. příčka patřila Káje Kovačíkové ze 7. A. Starší kategorii pro 8. - 9. ročníky vyhrál Jirka Pokorný z 8. A, na 2. místě se usadila Iza Prokopcová z 8. A a 3. místo uhájil Maty Kovalik z 9. B.
Děkujeme za předvedené výkony a příjemně strávené odpoledne.
Tea, Bára, Jirka a Iza budou naši školu reprezentovat v okresní kole. Přejeme jim hodně úspěchů a držíme pěsti.









